Aktualności

22.06.
2016

Problem ze spłatą pożyczki? Rozłóż ją na raty

Termin spłaty pożyczki już minął, a Ty nadal nie odłożyłeś wystarczającej ilości gotówki. potrzebnej do uregulowania zobowiązania? Skontaktuj się z pożyczkodawcą i rozłóż spłatę zadłużenia na raty. Wiele firm pożyczkowych podchodzi ze zrozumieniem do klienta, który zapomniał o przedłużeniu pożyczki bądź nie miał pieniędzy na jej uregulowanie. W takim wypadku niektóre instytucje finansowe są skłonne rozłożyć zadłużenie na raty, by ułatwić jego spłatę i tym samym nie wpędzać dłużnika w kłopoty związane z procesami windykacji.

Pożyczka na raty – jak to zrobić?

Po upływie terminu spłaty pożyczki im dłużej zwlekamy z oddaniem pożyczonych pieniędzy, tym więcej będzie nas to kosztować. Przekroczenie dnia spłaty oznacza bowiem automatyczne naliczanie dodatkowych opłat, którymi obwarowane są wezwania do uregulowania zaległości, monity czy rozpoczęcie działań windykacyjnych. Uniknąć tego można poprzez wcześniejsze przedłużenie pożyczki, jeśli jednak zapomnimy o takim rozwiązaniu i przekroczymy termin spłaty to nie unikajmy kontaktu z pożyczkodawcą. Należy się jak najszybciej z nim skontaktować i podjąć negocjacje. Wiele firm pożyczkowych pozwala na rozłożenie na raty zadłużenia z tytułu pożyczki. Która instytucja finansowa pójdzie na takie ustępstwo?

Vivus

Jedną z instytucji pożyczkowych, które godzą się na spłatę zobowiązania w ratach, jest Vivus. Według zawartej z nim umowy po upłynięciu terminu spłaty pożyczki możemy poprosić pożyczkodawcę o nowy plan spłat. Takie porozumienie wiąże się jednak z opłatą 20 proc. kwoty kapitału pożyczki, który pozostał do spłaty na dzień zawarcia nowego planu.

Lendon.pl i AlfaKredyt.pl

Lendon i AlfaKredyt to instytucje finansowe, które także umożliwiają swoim klientom spłatę zobowiązania w ratach, jednak odpowiedni wniosek o taką formę współpracy musi trafić do pożyczkodawcy w wyznaczonym przez niego terminie. Nowy harmonogram spłaty zadłużenia dostaniemy w AlfaKredyt w momencie, kiedy mamy co najmniej 35 dni spóźnienia, natomiast w Lendon musimy złożyć wniosek dopiero między 40 a 52 dniem od dnia, w którym nasza pożyczka miała zostać spłacona.

Ekspres Kasa i Ofin.pl

Również Ofin.pl oraz Ekspres Kasa umożliwiają swoim spóźnialskim klientom rozłożenie na raty pożyczki, której termin spłaty został przekroczony o 60 lub więcej dni. Klienci tych firm dostają przy tym unikatową możliwość samodzielnego wyboru ilości miesięcznych rat pod warunkiem, że ich liczba nie przekroczy 12 w przypadku pożyczki spłacanej w jednej racie, a 18 w przypadku pożyczki ratalnej. Indywidualne podejście na rynku pożyczek pozabankowych wykazują także inne instytucje pozwalające swoim klientom na rozłożenie zadłużenia na dogodne raty, w celu ułatwienia jego spłaty. Taką możliwość oferuje m.in. Kredito24.pl, Filarum i SohoCredit. Oczywiście wiąże się to każdorazowo z dodatkową opłatą, ale ostateczne warunki regulowania zaległości ustalane są indywidualnie z każdym klientem.

Ofin opinie
Ofin opinie o pożyczka online
Ofin - opinie na portalu pozyczkaportal.pl
 Oceń nas! Oceń tego czata i pomóż nam ulepszyć naszą obsługę +